...

Оптимізація продажу квартир в аварійних будинках через платформу DOMOVA

Процес руйнування старих та аварійних будівель продовжується і вартість квадратного метру житла в ветхих будівлях невпинно падає. Чи реально продати квартиру в такому будинку? За яку ціну можна продати?

Проблематика аварійних будинків в Україні набуває особливої актуальності у зв’язку з закінченням терміну експлуатації багатьох житлових будівель, збудованих у середині XX століття. З огляду на відтермінування урядових рішень щодо реконструкції та відсутність чітких законодавчих норм, власники таких квартир стикаються з проблемою зниження вартості своєї власності та складнощами при продажу. Час іде, процес руйнування аварійних будівель продовжується і вартість квадратного метру житла в старих та ветхих будівлях невпинно падає. Але якщо ми подивимось на цю проблему ширше, крізь призму естетики, комфорту, функціональності та технологій, в розрізі сучасного архітектурного планування міських забудов з урахуванням транспортного навантаження, то ця проблема може дати вектор розвитку для інвестування та урбаністики.

З 2018 року тривають дискусії щодо реконструкції застарілого житлового фонду, які знову активізувалися останнім часом. Законопроект про комплексну реконструкцію кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду передбачає, що місцева влада буде визначати, які будинки потребують реконструкції. Згідно статті 9 джерелами фінансування реконструкції та заміни житлового фонду мають бути кошти інвесторів, фондів реконструкції, а також кошти державного та місцевого бюджетів з подальшим їх поверненням. Програма реконструкції передбачає, що в випадку знесення будівель, мешканцям має бути запропоновано нове житло. Та, на жаль, ні держава, ні місцеві органи не мають ні резервного житла під програму реконструкції, ні фінансування. Війна цю проблему лише загострила. Наразі, в минулому році запрацювала програма доступного кредитування житла єОселя, ініційована Президентом України, та лише для чітко визначених категорій населення.

У цьому контексті, платформа DOMOVA виступає як інноваційне рішення для власників квартир у таких будинках. По-перше, це реальна можливість продати помешкання в ветхому чи аварійному будинку за ціною вище ринкової. По-друге, це прозорість процесів продажу аварійного житла та купівлі будинків під реконструкцію інвесторами чи забудовниками. 

Однією з переваг платформи DOMOVA для власників аварійного житла є можливість безкоштовно подати запит на продаж, отримуючи при цьому консультаційну підтримку від експертів та юристів компанії.

І надалі, вже наступний крок – це об’єднання власників квартир для продажу всієї будівлі. Продаж об’єднаного будинку на платформі DOMOVA дозволяє всім співвласникам  будинку отримати свою частку вартості спільної площі, горища, підвалу, а також врахувати частину прибутку покупця від будівництва нового більшого будинку на місці старого. Тому і ціна за квартиру буде вищою, ніж ринкова. Об’єднуючи декілька будинків, можна продавати цілий квартал для нового будівництва.

Такий підхід значно спрощує процес продажу, дозволяючи власникам вийти на ринок з більш вигідною пропозицією.

Крім економічної вигоди, DOMOVA сприяє вирішенню соціальної проблематики, допомагаючи у відновленні та модернізації житлового фонду. Це сприяє покращенню якості життя містян та оновленню міського середовища.

Таким чином, DOMOVA виступає не лише як платформа для продажу нерухомості, але й як важливий інструмент соціальної та економічної трансформації, відкриваючи нові можливості для власників нерухомості та інвесторів.

Останні новини

Odesa Economic Revival Forum, що відбувся 12-13 вересня 2024 року, став ключовою подією року для обговорення економічного відродження Одеси в умовах війни. Захід зібрав дипломатів, бізнесменів та політиків для обговорення відновлення міста. Японія виступила важливим партнером у відбудові інфраструктури та збереженні культурної спадщини.

16 Вересня 2024

Останнім часом в Україні з'являються нові законодавчі ініціативи, спрямовані на знесення старих житлових будинків, зокрема «хрущовок". Ці зміни покликані сприяти реконструкції та модернізації житлового фонду країни. Платформа DOMOVA пропонує власникам "хрущовок" реальну альтернативу – оперативно знайти інвестора, уникнути невизначеності та отримати справедливу ціну за свою нерухомість.

30 Серпня 2024

Київська школа економіки (KSE) та Європейська Бізнес Асоціація представили дослідження стану будівельної галузі України, аналізуючи вплив війни та визначаючи необхідні матеріали для відбудови. Використання вітчизняних будматеріалів та залучення міжнародних інвестицій підтримують економіку та створюють нові робочі місця.

19 Липня 2024
Вгору
This site is registered on wpml.org as a development site.